Co je home staging a proč ho využívám
při prodeji realit?

Co je home staging?

Profesionální příprava nemovitosti před prodejem a pronájmem

Home staging neboli profesionální příprava nemovitosti k prodeji/pronájmu je nástroj na podporu prodeje nemovitostí.

Základní úlohou home stagingu je nemovitost za minimální náklady upravit tak, aby byla přitažlivá pro potenciální zájemce o koupi. 

Home staging neznamená rekonstrukci interiéru nebo finančně náročný návrh interiéru podle představ majitele. Jedná se o menší úpravy, které vyzdvihnou klady nemovitosti

Home staging je možné použít u nemovitostí v jakémkoliv stavu, ať už se jedná o panelákový byt v původním stavu, byt v novostavbě, starší zástavbě či rodinný dům.

Proč využívám home staging při prodeji nemovitostí?

Upravená nemovitost vzbudí emoce

Každý realitní makléř by měl pro svého zákazníka umět nalézt kupce za předem domluvenou cenu a provést prodávajícího i kupujícího administrativní stránkou prodeje nemovitosti. 

Jak ale prodávající ví, že makléř udělal vše pro to, aby prodal nemovitost za nejlepší možnou cenu?

Co se při prodeji nemovitosti velmi často opomíjí je právě samotný produkt, to znamená nemovitost a její stav. Ten je zásadní, protože významně ovlivňuje cenu nemovitosti. 

Racionální důvody pro koupi si zájemce vyjasní, než začne nemovitost vyhledávat. Jakmile je rozhodnutý pro koupi nového bydlení, o tom, jakou nemovitost si nakonec v konkurenčních nabídkách zvolí, rozhodují pouze emoce. Jinými slovy o koupi rozhodne to, jestli se zájemci nemovitost zalíbí a zda si v ní umí představit bydlet.  

A právě proto vzhled nemovitosti, ať je v jakémkoliv stavu, vždy při prodeji řeším. A proto je home staging zásadní prvek, který nikdy u nemovitostí v jakémkoliv stavu neopomíjím. 

Jaké má home staging výsledky?

Rychlý prodej

Za nejlepší možnou cenu

Výsledkem profesionálně připravené a prezentované nemovitosti je vysoký počet zájemců, tím pádem velmi rychlý prodej. Prodávající má jistotu, že makléř udělal maximum pro to, aby byla nemovitost prodána velmi rychle a za nejlepší možnou cenu. 

Chcete Vaši nemovitost prodat za nejlepší možnou cenu?